تبلیغات
جرعه ی نور - غدیر، حلقه‌ی اتصال بشریت به شریعت خداوند قادر و متعال است

شارژ ایرانسلل

فال حافظ

 
 

صفحه نخست

تماس با ما

لینك آر اس اس

آرشیو مطالب

ایمیل ما

 

:: صفحه نخست
::
تماس با ما
ایمیل ما
::
لینك آر اس اس
::
آرشیو مطالب
::

:: کانون دانشجویی جرعه نور
:: حضرت فاطمه (س)
:: هفته دفاع مقدس
:: ماه رمضان
:: شهدای گمنام
:: نیمه شعبان
:: فراخوان همکاری
:: 22 بهمن
:: محرم
:: جشن غدیر
:: قرآن و عترت
:: مسابقه
:: هفته دفاع مقدس
:: ولادت امام رضا
:: اخبار
:: ضیافت اندیشه
:: نماز
:: گالری عکس
:: گزارش تصویری
:: گزارش عملکرد ها

 

 

نویسندگان :
:: جرعه ی نور

 
آمار بازدید :
:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :


 

 

 

غدیر، حلقه‌ی اتصال بشریت به شریعت خداوند قادر و متعال است
مرتبط با : جشن غدیر

سرتاسر حیات طیبه‌ی رسول ‌اکرم (ص) و لحظه لحظه آن در نزد مسلمانان دارای اهمیتی شگرف و والاست؛ چرا که نه تنها کلام رسول‌ اکرم به نص صریح آیات قرآن، عاری از هرگونه هوا، هوس و متصل به سرچشمه وحی است، بلکه عمل و فعل آن بزرگوار نیز بر تک تک مسلمانان حجت است و صراط مستقیم را به عالمیان می‌نمایاند. اما در این میان، مقاطعی خاص از زندگی آن بزرگوار، به جهات گوناگون از اهمیتی ویژه برخوردار است که یکی از بارزترین آن‌ها، واقعه "غدیر خم" است. واقعه غدیر از ابعاد مختلف و از جهات متفاوت، دارای درخشندگی خاصی در تاریخ اسلام است.

به همین منظور، روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نظر تعدادی از مسوولان و مدیران این دانشگاه را در خصوص این واقعه‌ی مهم تاریخ اسلام و تشیع جویا شده است كه در ادامه می‌خوانید؛حجت‌الاسلام حیدری:

پیام غدیر، تبعیت كردن از نزدیك‌ترین و شبیه‌ترین الگو به امام معصوم برای رهبری جامعه استبه ادامه مطلب مراجعه کنید...


مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین نیز با تبریك عید غدیر خم، گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد كه جزو متمسكین واقعی به ولایت ائمه و به خصوص امیرالمونین باشیم و مرحوم قمی در مفاتیح فرمودند كه این ذكر را در روز عید غدیر بگویید و معنی آن این چنین است: "خدا را شاكریم كه ما را از افرادی قرار داد كه تمسك به مذهب حقی داریم كه در آن امامت و ولایت به امیرالمومنین (ع) عنایت و سپرده شده است."

حجت‌الاسلام حیدری ادامه داد: این توفیقی است كه خداوند از نظر معرفتی نصیب حال ما كرده تا امیر المومنین (ع) را به عنوان امام بشناسیم.

وی افزود: بحث غدیر در طول تاریخ از بحث‌های جدی در مباحث درون دینی اسلام بوده است كه از سوی خدا و پیامبر اكرم (ص) و حضرات معصومین به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است. خداوند تبارك و تعالی در آیه‌ای كه معروف به ابلاغ یا تبلیغ است، وظیفه‌ی بزرگ پیامبر اكرم (ص) را معرفی امام جامعه برای بعد از خودش اعلام می‌كند و به صورت كاملا شفاف و جدی رسول خود را مورد خطاب قرار می‌دهد كه ای پیغمبر وظیفه‌ی خود را كه ما بر دوش تو گذاشتیم در رابطه با تعیین جانشین به سرانجام برسان و امام بعد از خود را برای مردم معرفی كن.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان كرد: با توجه به تهدیدها و فشارهای آن زمان، خداوند به پیامبر دستور می‌دهد كه اگر این كار را نتوانی انجام دهی، رسالت خود را به سرانجام نرسانده‌ای؛ اهمیت غدیر را انسان می‌تواند از این جمله كاملا دریابد كه مساله‌ی امامت، مساوی با تمام رسالت پیامبر اكرم (ص) است. یعنی اگر امر امامت درست در جامعه تبیین شود، دینی را كه خداوند برای نجات بشریت در نظر گرفته است محقق می‌شود، در غیر این صورت فاصله و جدایی زیادی بین اعتقادات مردم و دینی كه خداوند برای سعادت و رستگاری انسان‌ها فرستاده است به وجود می‌آید.

وی تصریح كرد: مساله‌ی غدیرخم را خداوند تبارك و تعالی برای ایجاد وحدت بین مسلمانان قرار داده است و همان طور كه حضرت زهرا (س) فلسفه‌ی امامت را ایجاد انسجام و یكپارچگی در جامعه‌ی اسلامی بیان می‌فرمایند، مسلما اگر همه به خلیفه‌ی برحق و امام معصوم مراجعه كنند، دیگر شاهد اختلاف در جامعه نخواهیم بود. اختلاف‌ها، فرقه‌ها و گروه گروه شدن پیروان ادیان به دلیل تبعیت نكردن از جانشین برحق پیامبر می‌باشد.

حجت‌الاسلام حیدری افزود: اگر آن روز مردم از امامت امیرالمومنین (ع) دفاع می‌كردند و دنبال تفرقه نمی‌رفتند، امروز ما شاهد رشد و بالندگی فراگیر در جهان اسلام بودیم. كاستی‌ها، نقص‌ها و عقب‌ماندگی‌های موجود، به سبب نشناختن امام معصوم و ولایت مطلقه‌ی ائمه در جامعه ایجاد شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه در خصوص پیام غدیر در عصر حاضر هم گفت: پیام غدیر برای ما در جامعه‌ی اسلامی امروز، تبعیت كردن از نزدیك‌ترین و شبیه‌ترین الگو به امام معصوم برای رهبری جامعه است و آن الگو و شیوه، حاكمیت ولایت مطلقه‌ی فقیه در جامعه‌ی اسلامی است.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان افزود: اعتلا، رشد، بالندگی و پیشرفت جامعه‌ی دینی ما، امروز وابستگی جدی به اتحاد و همدلی‌ای كه توسط پذیرش ولایت مترقه‌ی فقیه در جامعه ایجاد می‌شود، دارد.

حجت‌الاسلام حیدری تصریح كرد: آن‌گونه كه اصل امامت مایه‌ی ایجاد وحدت در جامعه بود، امروز نیابت آن هم كه توسط فقیه جامع‌الشرایط صورت می‌گیرد سبب ایجاد وحدت، انسجام و همدلی خواهد بود. این مساله بدون تردید در بین همه‌ی جوامع پذیرفته شده است كه یكی از اركان جدی برای رسیدن به توسعه و پیشرفت، ایجاد و حفظ وحدت و همدلی در جامعه است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امروز وظیفه‌ی همه‌ی مسلمانان به خصوص دانشگاهیان، دانشجویان و سادات محترم كه بنا به فرمایش معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) دانشگاه مبدا تحول، رشد و بالندگی جامعه است، پیروی كردن از ولایت فقیه است كه موجب ایجاد وفاق و همدلی در جامعه می‌شود.

وی خاطرنشان كرد: روز غدیر برای كسی می‌تواند به معنای واقعی عید باشد كه ولایت‌پذیری خود را در مقام عمل به اثبات برساند. اگر امروز در عصر غیبت دست ما از دامان ائمه‌ی معصومین كوتاه است، اما به بركت زحمات امام، شهدا و مردم انقلابی ایران، در حكومت دینی كه در راس آن فقیه عادل جامع‌الشرایط وجود دارد، ولایت‌پذیری نشانه‌ی فرهیختگی و فهم عمیق ما از دین مقدس اسلام است. این پیام امروز عید غدیر برای جامعه‌ی ارزشمند دانشگاهی ما است كه در جریان‌ها و حوادث مهم ایران، دانشگاه‌ها ولایت‌پذیری خود را به معنای واقعی اثبات كرده‌اند.

حجت‌الاسلام حیدری انتقال پیام غدیر با زبان روز به نسل جدید را هنر و رسالت دانشگاه‌ عنوان و تصریح كرد: همه در این امر مسوول هستیم، اما استادان، اعضای هیات رییسه و شورای فرهنگی دانشگاه‌ها بیشتر از دیگران در این زمینه مسوولیت دارند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین در پایان گفت: امیدواریم خداوند متعال توفیقات ما را در برپا كردن ارزش‌های مورد پذیرش امام غدیر هر روز بیشتر و بیشتر كند.نوشته شده توسط admin admin در سه شنبه 22 مهر 1393

نظرات (

:: ولادت حضرت فاطمه (س) مبارک باد
:: ولادت حضرت فاطمه (س)
:: عبادت حضرت فاطمه (س)
:: pحجاب فاطمه (س)
:: محرم
:: محرم
:: بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به مناسبت رحلت عالم ربانی حضرت آیت الله مهدوی کنی
:: برپایی اردوی زیارتی قم
:: ثبت نام حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان
:: جشن غدیر
:: مسابقه غدیر
:: محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری برجسته بین المللی
:: غدیر، حلقه‌ی اتصال بشریت به شریعت خداوند قادر و متعال است
:: غدیر، شناسنامه شیعیان
:: ولادت حضرت قائم (عج ) مبارک باد

:: لیست کامل مطالب ارسالی

 

 

سخن امام خامنه ای در مورد نماز :

نماز بی توجه مایه قساوت قلب است...


:: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
:: معاونت فرهنگی
:: کانون های دانشجویی
:: سایت مسجد
:: ستاد اقامه نماز
:: کانون اندیشه های امام و رهبری
:: سایت بسیج دانشجویی
:: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
:: پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام ‌معظم رهبری در دانشگاه‌ها
:: سایت مداحی
:: مداحی


:: فروردین 1394
:: آبان 1393
:: مهر 1393
:: خرداد 1393
:: اردیبهشت 1393
:: اسفند 1392
:: دی 1392
:: آذر 1392

:: لیست کامل آرشیو ماهانه

آبر برچسب ها

جرعه ی نور  ماه رمضان  شب قدر  دانشگاه آزاد قزوین  معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین  معاونت فرهنگی  شهدای گمنام  ضیافت اندیشه  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین  نماز 

 


 
 

 صفحه نخست | ایمیل ما | لینك آر اس اس | آرشیو مطالب |  طراح